SUSPENDZespół powstał na początku 1998 roku. Pierwszy publiczny występ miał miejsce w kwietniu ‘98 na koncercie w Łazienkach Warszawskich, wśród takich wykonawców jak: Leszek Możdżer, Józef Skrzek, Marek „Zefir” Wójcicki. W latach 1998-1999 grupa dała szereg koncertów w m.in. w Giżycku, Szczyrku przed zespołem SBB. Ponadto występowała na „Festiwalu Muzyki Sakralnej” w Warszawie, a w konkursie „3 Muzy + 1” zdobyła wyróżnienie.

Pomysłodawcą i liderem zespołu jest klawiszowiec-wokalista Marcin Korzeniewski, od lat uprawiający ambitną muzykę, wykraczającą poza estetykę szeroko pojętej muzyki „popularnej”. Występował z różnymi zespołami w ramach koncertów „Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Wraz z zespołem Misera Puella zdobył wyróżnienie na „Piastowskiej Jesieni” oraz wystąpił w „Radiu dla Ciebie”. Ponadto aranżował muzykę do musicalu „Nostradamus”.

Na początku 2003 roku, po zmianach personalnych w szeregach zespołu, Suspend skupił się na dopracowaniu materiału i zarejestrowaniu go na płycie demo. W roku następnym wszedł do profesjonalnego studia, aby zarejestrować materiał na pełnowymiarową płytę, czego wynikiem jest ukazujący się niebawem debiutancki album „Suspend”, nagrany w składzie:

Na płycie można doszukać się inspiracji zarówno rockiem, jazzem jak i muzyką poważną. Stylistycznie można ją porównać do osiągnięć grup: Emerson Lake & Palmer, Yes, Genesis, King Crimson, itp.W warstwie tekstowej, zespół sięga tu m.in. po poezję C.K. Norwida i Edwarda Stachury, co ma również wpływ na muzykę zawartą na płycie.

Nagrania prezentowano w półgodzinnej audycji „Radia Jazz”.

W najbliższym czasie zaplanowane są koncerty w klubie „Progresja” w Warszawie.

Poniżej linki do fragmentów muzyki z naszej najnowszej płyty:

1. Uwertura
2. Toccata
3. Wielka ucieczka czasu
4. Substain
5. Skóry Twoje skąpane
6. Obojętność


Kontakt do zespołu:
suspend.rock@interia.pl
tel. 0 608 444 075 i (22) 864 52 16

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2005r.